Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

Yukarıköyden Mustağaefendi

( Toplam 29 Mesaj ) 29 Sayfadan 21 -   « Birinci ... < Onceki 19 20 21 22 23 Sonraki > ... sonuncu »
 
Yukarık&#246;yden Mustağaefendi
View Sizes View Details
  • Model: COOLPIX L4
  • Exposure Time: 5/212 sec
  • Date/Time Original: 16.03.2008 01:38:36
  • Aperture Value: F2,8
  • Flash: Flash did not fire, auto, red-eye reduction
  • Focal Length: 6,3 mm

Yukarıköyden Mustafa (Mustağefendi, Mustafacık)
Gön : Mahmut Akyol

Comments

 

admin Dediki :

Bizimle paylaştığı için Mahut Akyol'a teşekkür ederim. Muhsağefendinin kendine has tavırları ve tertemiz yüreği ile hiç unutmayacağım. Allah rahmet eylesin.

11:22 on Nisan 22, 2008
 

Mahmut Akyol Dediki :

Rahmetli Mustagefendi her yaz biz koye geldigimiz gun belki 2 saat gecmeden Yukari Koyden hemen gelir, nasil duyar bilemezdik. En sevdigi seyler, uzum,karpuz ve caydi. Cayini icer icmez "Vakıt geldi galan" diyip  camiiye giderdi. En cok dikkatimi ceken sey ise mutlaka evden cikarken kapi onundeki  ayakkabilarimizi duzeltir oyle giderdi.

Yukardaki resim sanirim 90'larda cektim ve ayni gun bir videosunuda cekmistim, muhabbetimiz cok guzeldi. Onu hep kullandigi cumleleri kullandirip onun meshur askerlik hikayesini anlattirmistik. Kasedi bulursam mutlaka sizle paylasacagim, insallah kaybetmemisimdir.

Verülese al, vemezlese alma...

oğlan anlaya...

aklım çıkıya...

içine tıkıl...

Allah rahmet etsin, kabri nur ile dolsun.

00:51 on Nisan 24, 2008
 

Sesim Dediki :

Ben Mustafa 'cıktan özür diliyorum onu tamamen unutmuşum.Vefat ettiğinide bilmiyordum.Fayıka'dan şanslıydı çünki ailesi vardı.Mahmut Beyin yazdığı kalıplaşmış sözleri hareketleri şu anda hafızamda canlandı.Sürekli koşardı zaten.Mekanı cennet olsun..

17:58 on Nisan 24, 2008
 

Sesim Dediki :

Necmiye Azime Şengül

18:00 on Nisan 24, 2008
 

MİTHAT DEMİRSÖZ Dediki :

BÜGÜN KÖY SİTENİZİ GEZİNDİM HOŞCA VAKİT GEÇİRDİM HAZIRLAYANLAR EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM DAHADA GELİŞTİREBİLİRSİNİZ SİZLERDE BİZİM KÖY SİTEMİZE GİRİP ÜÇBÖLÜKKÖYÜNÜ  ESKİ ADIYLA ILBARITI TANIYABİLİRSİNİZ adres çizginize  ucboluk.tr.gg yazarak sitemize ulaşabilirsiniz  AKVEREN KÖYÜNE SEVGİLERİMLE  ILBARITTAN   MİTHAT DEMİRSÖZMİ

06:32 on Mayıs 12, 2008
 

MİTHAT DEMİRSÖZ Dediki :

Köyünüz SAFRANBOLU  köylerinin büyük bir köyü  sitenizi dahada zenginleştirebilirsiniz daha önceki yazımdan kastım buydu örneğin köyünüzdeki tüm evleri fotğraflayıp altına kim gilin evi olduğunu yazabilirsiniz mollaosman köprüsünü fotoğraflayıp sitenize koyabilirsiniz yine .insanlarımız menüsü açıp ölmüş olanları yaşıyo olanları sitenize taşıyabilirsiniz çünkü hayat şartları insanları öylebir dağıttıki her geçen gün yabancılaşıyoruz insanlarımız ölenleri tekrar hafızalarında canlandırır yaşayanları tanımış olur yine köyünüzde çok fırın esnafı var buları sitenize yazabilirsiniz .

08:00 on Mayıs 12, 2008
 

büşra kurtuluş Dediki :

Ayhan abi mustafa amcanın resmini koymuşsun teşekkürler  hıdırellezde yoktun gözlerimiz seni aradı sitede bizi manşet yaparsın diye geldik sen gelememişsin:(

06:58 on Mayıs 25, 2008
 

Gülay Dediki :

Bayıldım buraya bende Akörenden Şevketgilin Yusufun Torunu Gülay Mustaafendi ve fayıkayı görünce çok duygulandım. birde Şevket dayımı gördüm Düğün resminde çok güzel ama sizi tam çıkartamadım sanırım annem tanır.

09:28 on Haziran 10, 2008
 

merve Dediki :

mustağafendiii :)) çocukluğum ondan kaçmakla geçmişti allah rahmet eylesin.. durmadan anlatırdı bigün ankarada mı ne bit yavrusunun  orjınal adını sölemişler ona, çokta içlenmişş :( özlüorum ben köyümü:(

18:31 on Şubat 10, 2009
(Zorunlu) 
(İsteğe Bağlı)
(Zorunlu) 
Gönder
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net