Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

Hocagilin Evi 1973

( Toplam 29 Mesaj ) 29 Sayfadan 18 -   « Birinci ... < Onceki 16 17 18 19 20 Sonraki > ... sonuncu »
 
Hocagilin Evi 1973
View Sizes View Details
    Hiçbir EXIF verisi bulunmamaktadır.

Hocagilin Evi 1973
Gön : Mahmut Akyol

Hocagilin 1973 de çekilmis  yukarı evi. Rahmetli dedem Ömer Lütfi Hoca tarafindan yaptırılmış ve kendisi bu evde yaşamıştır. Ev yakın zamanda onarılmis ve şu an amcaoglu Lütfi Abiler tarafindan kullanılmaktadir.

Resmi bahar ayında karşi tarafdaki bademlerin dibinden çekmiştim, ön tarafdaki tarlanın gelinciklerle dolu muhteşem bir manzarası vardi.

Hocagilden Mahmut

Comments

 

N. Azime Şengül Dediki :

İşte benim bildiğim Lütfigilin evi burası. Bizim bahçeye bakıyordu.Selahattin Amcayla kısa sohbetlerimiz olurdu.Sınıfı geçtinmi? baban gelmiyormu?.Diğer evinizin  fotoğrafına her köşeden bakıyorum yıkılıp yerine yenisi yapılmış diye düşünüyorum ama hayamagilin evinden görünmemesi lazım .Yeni inşa edilmiş çok güzel bir ev güle güle oturun.Erkek çocuğu ailenin ocağını tüttürür gerçeğini kabul etmek lazım..Şimdi ki gençler izinde tatil beldelerini tercih ediyorlar.Oğlum Okan köyü hiç bilmiyor doğayla başbaşa kalmak istiyorsan köye git güzel beste yaparsın diyorum. Kendisi müzikle ilgileniyor.

Sevgiler.

13:59 on Ağustos 7, 2008
 

Mahmut Akyol Dediki :

Merhaba Azime abla,

Bu resim icin Akveren tabiriyle Yukari ev desem daha yerinde olur. Senin koye geldigin zamanlar ailemiz kucuktu:) Simdi kalabalik olduk, ev yetmedi bizde koy ortasindaki tarlamiza yeni olan Asagi evi yaptik. Yukari evde Lutfi abiler kaliyor. Yeni olan Asagi eve uc yerden giriliyor, Yukari evin bahcesinden, sizin evin onunden ve araba ile Asagi Koyun samanliklarindan yani koy ortasindan giriliyor. Sizin evin resmini yeni evden cekip gondermistim, bakabilirsin.

Sanirim sorunu hallettik.

Findikgilin evinde Mustafa ile Metin gitmiyormu yazlari? Siz niye gitmiyorsunuzki? Cocuklarinizin koyu cok seveceklerine inaniyorum. Sizin evde cocuklugum gecmistir. Yazlari Mustafa devamli koye gelirdi, zaten Safranbolu'da oturuyorlardi, Emin amca rahmetli olunca Ankara'ya tasindilar sanirim. Rahmetli Emine halanin cok yemegini yemisimdir. Hic unutmam , yazlari koye geldigimizde ilk gun annem haril haril ev temizlemekle mesgul olurdu rahmetli Emine hala ve Ayse teyze aksam uzeri yemek yapip bizi ziyarete gelirlerdi. Ne guzel gunlermis o gunler!

Selamlar, saygilar!

Mahmut

06:27 on Eylül 3, 2008
 

N.Azime Şengül Dediki :

Selamlar.

Şimdi gözümde bazı şeyler daha netleşti.Çok uzun zaman oldu bizim ev ne durum da bilmiyorum.Babaannem yedirmeyi içirmeyi çok severdi.Aslında Safranbolu'lular olarak misafiri severiz biz.Büyük halamın torunu hiç gidemiycekmiyiz biz o eve demiş siz dedim yakınsınız

yapılacak her şeye katılırım dedim.Mustafa'lar da sanırım gidemiyorlar.Valla Mahmut'cuğum biz sülale olarak birbirimizden kopuk yaşıyoruz.Ben toparlamak için çabaladım ama olmadı.Ama bu kopukluk en az benim tanıdığım büyüklerimden ben 3. nesil olarak o zamandan beri var. Benim düşünceme göre daha bile eski nesilden kaynaklanıyor.Anne baba evlatlarını toparlar,onlara sevgi aşılar kardeşler o zaman birbirini severler,bağlı olurlar,bu sağlandığın da onların çocukları birbirini tanır vs devam eder.Hayat şartları da insanları biraz etkiledi diye düşünüyorum.

Mahmutcuğum şimdiden senin ve ailenin Kurban Bayramını kutluyorum.Selam ve sevgiler.

15:40 on Aralık 5, 2008
(Zorunlu) 
(İsteğe Bağlı)
(Zorunlu) 
Gönder
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net