Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
in ARA

köy Manileri

Son Mesajınız 10-18-2007, 4:46 Mahmut Akyol tarafından gönderildi. 1 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  10-16-2007, 23:07 753

az yir çok sıcar eli küçük akveren usagı........gündüz silahlı gece külahlı cuval omzunda hırsızlık yapar davutobası usagı....cay suyu içer kum sıcar kadıbükü usagı....üzüm yer çöbre sıcar cercen usagı...haftada çam devirmeden duramaz samlar,harmancık usagı...karıya sıtını dönüpte yatar değirmencik usagı...köpek gezdirmeden duramaz kılıçlar usagı....(evlenemeyenler için) pencereden kuş uctu.kuşun götü tutuştu.evlensene a oglan. yüzün gözün buruştu...(mani bimeyenlere)hay huluma huluma sirke koydum tuluma mani söyleyeceksen söyle karşımda köpek gibi uluma...
  •  10-18-2007, 4:46 758 Cevap 753

Cevap : köy Manileri

Eöv  47 senede aklinda  sadece manilermi kaldi senin Stick out tongue

Hic duymadim bu manileri, şive bir kere bizim oralarin degil, nerden uyarladin bunlari simdi? kaynak goster bakalim:)

Cengiz, emailini acmadin hala sana yazmistim. Nasilsin? Diger arkadaslarla gorusebiliyormusun? Deymencuklu Hakki Dayi sagmi? cok guzel anilarim var, Deymencuk'de Asaa Mahalleliler olarak cok guzel bir gezi yapmistik, ilerde anlatacagim. Emailini okuda bir zahmet oraya yaziver , sifreni unuttuysan ozele gel bakiim...ailene cok cok selamlar!

Etiketi :
RSS haberlerini XML olarak görüntüle
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net