Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
ARA

Elden alinan tarlalar hakkinda

•  10-08-2007, 3:52

Elden alinan tarlalar hakkinda

Simdide buraya daldim. Ama hepimiz icin cok onemli bir konudur. Kabaca olarak yazayim dedim. Devlet elimizden dedelerimizden kalan tarlalari almis, bir ardic bitmisde olsa orman alanina giridigi icin el koydu. Belki sizinde haberiniz vardir tekrar yazayim dedim. Aramizda belki koyunu hic gormemis kardeslerimiz vardir, zamani gelince bir U donusu yapacaklarini tahmin ediyorum. Onlarin haberleri bile olmadan bu topraklar neden elden alinsin.  Su anda olanlardan onlar neden sorumlu olsun?, onlarinda birgun cocuk cocugu gelecektir elbet. Akmele'deki siniri duvarlarla kapli Balcigilin kosku olan bagi bile icinde ardicmi cammi bitmis bilmem devlet almis, yuh olsun diyorum. Buyuk ihtimal Cay'lardaki yerlerde gitti milletin.Muhtar Huseyin abi herkesi ikaz etti biliyorum ama, tekrar bu konuda bir girisimde bulunup koyce tekrar geri almak icin muraacat edilirmi? bir af cikmazmi? o kadar insan oldurenlere af cikiyor, bize cikmazmi? Muraacat edilecek bir merci varmi? Guven bu konuda sen bize yardimci olursun ancak..nereye basvurulacak? .biraz buyuk mertebelerde tanidik var belki birilerini koyariz araya (zaten tum islerimiz boyle bitiyor Turkiye'de maalesef).

Ben bile yazarim, hic haberim yokdu yurt disinda yasiyorum diye. Bu kadar kolay degil insanin elinden hakkini almak. Bunu birde 1942'de  Inonu varlik vergisi ile yapmisti, bizim koye bile gelip elinde fazla mali olandan almislar, koyumuzun yaslilari belki bilirler. Aslinda bu vergi gayri muslumler icin cikartilmisti ama Turk ciftciside payini aldi....neyse oda ayri bir hikaye aslinda..

Etiketi :
Tüm Konuya Bak
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net