Akören Köyü

Safranbolu Akören Köyü Web Sitesi
Akören Köyü’a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol | Yardım
ARA

Cevap : Okuyun...

•  10-22-2008, 18:10

Cevap : Okuyun...

Merhabalar..

İnsanlar birbirlerine dileklerinin en başında sağlıklı yaşam gelir.Doğacak bebekler için eli ayağı düzgün,hayırlı evlat olsun en büyük dileğimizdir.Ama zaman insanlara ne getirir,ne götürür bunu bilemeyiz.Bazı insanlar doğuştan şanssız,özürlü doğar,bazı insanlar ise bir kaza sonucu özürlü olabiliyorlar.Biz buna kader diyoruz.Belki de bu kelimenin ardına sığınıyoruz. Günümüzde öyle acı olaylar oluyor ki yolda gidiyorsunuz bir gaspcı canınıza kast edebiliyor, küçücük çocuklar kötü emellere kurban olabiliyor,bu bir kader diye düşünüyorum ..peki alkollü araba kullanarak hem kendi hem karşısındakinin canına mal olan kazalar sadece alkollü değil tabi ki süratli ,kurallara uymayan insanlar o kadar çok ki bu kader mi? hayır diyorum dikkatsizlik,sonra derin düşündüğüm de ,Allah'a inanıyorum herşeyin ondan geldiğine ömür bittiğinde birşeylerin vesile olacağına..veya yaşamımızın bir bölümünü özürlü yaşayacağımıza...

Doğuştan veya bir kaza sonucu özürlü olan insanlar için yaşam tabiki zordur.Görüyoruz duyuyoruz yürüme engelli bir insan yarışlara katılabiliyor,veya elleri üzerinde yürüyebiliyor,elleri kolları engelli biri ayak parmaklarının arasına kalem sıkıştırarak yazabiliyor,fırça ile resim yapabiliyor,duyma ve konuşma engelli insanlar meramını anlatabiliyor.Görme engelli ikiz kardeşlerden biri hukuk fakültesini birincilikle diğeri ikincilikle bitiriyorlar,kitap yazıyorlar bununla da yetinmiyorlar konservatuara giriyorlar mezun oluyorlar şimdi albüm için çalışmalar yapıyorlar Bu ikiz kardeşleri bir yarışma programında izledim hayran kaldım.Bir anımı anlatmak istedim yıllar önce Şişli de yürüyorum caddenin karşısında görme engelli biri karşıya geçmek istiyor üstü başı biraz kirli caddeya biraz iniyor kaldırımdan araba sesinden geri çekiliyor zaten çok yoğun bir caddedir inanın sadece millet bakıyor..Sokakta etrafıma çok dikkat ederim o nedenle onu farkettim hemen caddenin karşısına geçtim koluna girdim trafiği de yavaşlattım ve ona yardımcı oldum .Bizler halimize şükrederek onlara yardımcı olalım.Engelli olmak ayıp değil kimse neden ben dememeli herkesin başına gelebilir..İnsanlar nefes alabiliyor sevdikleriyle birlikte yaşayabiliyorlarsa bütün engelleri aşarlar diye düşünüyorum. Tabii ki zor bir yaşam..Engelli olmak hiçbir şekilde başarıya engel değil..Beterin beteri var sözünü asla unutmayalım..Ya AKIL olmazsa...

Tüm Konuya Bak
Çalıştıran: Community Server (Personal Edition), Quickmax.net